← Back to headlines

Video Surveillance Announced for Sarajevo Underpass After Incidents
Following recent incidents, video surveillance will be installed in the Stup underpass in Sarajevo. The Ministry of Internal Affairs of Sarajevo Canton will manage the cameras.
Sources
Showing 0 of 2 sources
No articles available in your preferred languages.
2 articles available in other languages below.
n1-bihSerbian18d ago
Nakon novih incidenata najavljen videonadzor u pothodniku na Stupu u Sarajevu
Ministar unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo Admir Katica saopćio je da će u saradnji s Direkcijom za puteve Kantona Sarajevo biti izvršena nabavka i
Read full article →klix-baSerbian18d ago
Sarajevo: Najavljeno postavljanje videonadzora u pothodniku na Stupu, kamerama će upravljati MUP KS
Nakon novog incidenta i vandalizma u pothodniku na Stupu, ministar unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo Admir Katica najavio je hitne korake u cilju rješavanja ovog višegodišnjeg problema.
Read full article →Coverage Timeline
First report: klix-ba · 5 Jun, 12:14|Full coverage: 2 · 11m|Window: 11m
Left-leaningCenterRight-leaning



